Här finns kontaktuppgifter till CONCORD Sveriges kansli och alla medarbetare. Välkommen att höra av dig till oss!

Hitta hit och kontakta oss

Adress: Högbergsgatan 31 A
116 20 Stockholm
Telefon: 08 – 648 99 50 (Obs! På grund av coronapandemin är vår närvaro på kansliet minskad vilket påverkar vår möjlighet att svara i telefon. Prova hellre något mobilnummer nedan.)
Mejl: info@concord.se

Personal

Cecilia Nilsson Kleffner, verksamhetschef

Cecilia Nilsson Kleffner

Verksamhetschef
072 – 243 59 19
cecilia.nilsson.kleffner@concord.se

Christina Wassholm, kommunikationsansvarig

Christina Wassholm

Kommunikationsansvarig
070 – 405 32 28
christina.wassholm@concord.se

Bild på Sara Dynesius

Sara V. Dynesius

Ekonom och administratör
Tjänstledig
sara.dynesius@concord.se

Céline Giertta, policysamordnare migration och civic space

Céline Giertta

Policysamordnare
Ansvarsområden: EU:s utvecklingsfinansiering och bistånd
070 – 413 44 11
celine.giertta@concord.se

Bild på Matilda Hald

Matilda Hald

Policysamordnare
Ansvarsområden: Miljö och klimaträttvisa
070 – 772 78 60
matilda.hald@concord.se

Henrik Halvardsson

Henrik Halvardsson

Policysamordnare
Ansvarsområden: Civilsamhällets demokratiska utrymme och Företagande och mänskliga rättigheter
070-201 29 79
henrik.halvardsson@concord.se

Olivia Hugoo, kommunikatör

Olivia Hugoo

Kommunikatör
Föräldraledig
olivia.hugoo@concord.se

Cecilia Lindell Kennberg

Kommunikatör
073 – 931 37 26
cecilia.l.kennberg@concord.se

Ida Ragnarsson

Policysamordnare
Ansvarsområden: Beslutsfattare
070 – 357 99 50
ida.ragnarsson@concord.se

Veronica Sällemark

Strateg för kampanj och opinionsbildning inför valet 2022
070 – 9245966
veronica.sallemark@concord.se

Peter Sörbom, policychef. Särskilda ansvarsområden: samstämmighet, skatteflykt samt utvecklingsfinansiering

Peter Sörbom

Policychef
Föräldraledig
peter.sorbom@concord.se

Åsa Thomasson, policysamordnare AidWatch

Åsa Thomasson

Policysamordnare
Ansvarsområden: AidWatch samt Utvecklingsfinansiering
073 – 514 17 52
asa.thomasson@concord.se

Madeleine Winqvist, rådgivare och samordnare för EU-finansiering

Madeleine Winqvist

Policysamordnare
Föräldraledig
madeleine.winqvist@concord.se

Karin Zilliacus

Policysamordnare
Ansvarsområde: Agenda 2030 och jämställdhet
073 – 532 51 65
karin.zilliacus@concord.se