Här finns kontaktuppgifter till CONCORD Sveriges kansli och alla medarbetare. Välkommen att höra av dig till oss!

Hitta hit och kontakta oss

Adress: Högbergsgatan 31 A
116 20 Stockholm
Telefon: 08 – 648 99 50 (Obs! På grund av coronapandemin är vår närvaro på kansliet minskad vilket påverkar vår möjlighet att svara i telefon. Prova hellre något mobilnummer nedan.)
Mejl: info@concord.se

Personal

Cecilia Nilsson Kleffner, verksamhetschef

Cecilia Nilsson Kleffner

Verksamhetschef
072 – 243 59 19
cecilia.nilsson.kleffner@concord.se

Christina Wassholm, kommunikationsansvarig

Christina Wassholm

Kommunikationsansvarig
070 – 405 32 28
christina.wassholm@concord.se

Sara Dynesius, ekonom och administratör

Sara Dynesius

Ekonom och administratör

070 – 221 67 91
sara.dynesius@concord.se

Henrik Halvardsson

Henrik Halvardsson

Policysamordnare
Ansvarsområden: Civic space samt Företagande och mänskliga rättigheter
070 – 201 29 79
henrik.halvardsson@concord.se

Olivia Hugoo, kommunikatör

Olivia Hugoo

Kommunikatör
073 – 945 85 97
olivia.hugoo@concord.se

Sofia Svarfvar, policysamordnare Agenda 2030

Sofia Svarfvar

Policysamordnare
Ansvarsområde: Agenda 2030 och samstämmighet
070 – 673 85 79
sofia.svarfvar@concord.se

Peter Sörbom, policychef. Särskilda ansvarsområden: samstämmighet, skatteflykt samt utvecklingsfinansiering

Peter Sörbom

Policychef
073 – 380 80 30
peter.sorbom@concord.se

Åsa Thomasson, policysamordnare AidWatch

Åsa Thomasson

Policysamordnare
Ansvarsområden: AidWatch samt Utvecklingsfinansiering
073 – 514 17 52
asa.thomasson@concord.se

Madeleine Winqvist, rådgivare och samordnare för EU-finansiering

Madeleine Winqvist

Policysamordnare
Ansvarsområden: Jämställdhet samt EU:s långtidsbudget
070 – 722 58 28
madeleine.winqvist@concord.se