Här finns kontaktuppgifter till CONCORD Sveriges kansli och alla medarbetare. Välkommen att höra av dig till oss!
Press Bli medlem

Hitta hit och kontakta oss

Adress: Högbergsgatan 31 A
116 20 Stockholm
Telefon: 08 – 648 99 50
Mejl: info@concord.se

Personal

Cecilia Nilsson Kleffner

Verksamhetschef
cecilia.nilsson.kleffner@concord.se

Christina Wassholm, kommunikationsansvarig

Christina Wassholm

Kommunikationsansvarig
08 – 648 99 50
070 – 405 32 28
christina.wassholm@concord.se

Sara Dynesius

Ekonom och administratör

070 – 221 67 91
sara.dynesius@concord.se

Henrik Halvardsson

Henrik Halvardsson

Policysamordnare
Särskilda ansvarsområden: Civic space samt Migration och utveckling
070 – 201 29 79
henrik.halvardsson@concord.se

Olivia Hugoo, kommunikatör

Olivia Hugoo

Kommunikatör
08 – 648 99 50
073 – 945 85 97
olivia.hugoo@concord.se

Jessica Poh-Janrell, policysamordnare jämställdhet och företag och mänskliga rättigheter

Jessica Poh-Janrell

Policysamordnare
Särskilda ansvarsområden: Jämställdhet samt Företagande och mänskliga rättigheter
073 – 536 23 90
jessica.janrell@concord.se

Sofia Svarfvar, policysamordnare Agenda 2030

Sofia Svarfvar

Policysamordnare
Särskilt ansvarsområde: Agenda 2030 och samstämmighet
070 – 673 85 79
sofia.svarfvar@concord.se

Peter Sörbom, policychef. Särskilda ansvarsområden: samstämmighet, skatteflykt samt utvecklingsfinansiering

Peter Sörbom

Policychef
073 – 380 80 30
peter.sorbom@concord.se

Åsa Thomasson, policysamordnare AidWatch

Åsa Thomasson

Policysamordnare
Särskilda ansvarsområden: AidWatch samt Utvecklingsfinansiering
073 – 514 17 52
asa.thomasson@concord.se

Madeleine Winqvist, rådgivare och samordnare för EU-finansiering

Madeleine Winqvist

Policysamordnare
Särskilt ansvarsområde: EU:s långtidsbudget
Rådgivare för EU-finansiering
070 – 722 58 28
madeleine.winqvist@concord.se